Ziem-Bud

ZIEM-BUD Sp. z o.o. to firma rodzinna istniejąca od 1989 r.
Początkowo świadczyliśmy wyłącznie usługi polegające na wynajmie sprzętu budowlanego z obsługą operatorską. Od samego początku postawiliśmy na dynamiczny rozwój po to, aby sprostać ciągle rozwijającemu się rynkowi budowlanemu.

Bez przerwy zwiększaliśmy asortyment posiadanych maszyn i urządzeń budowlanych. Od drugiej połowy lat 90-tych rozpoczęliśmy wykonywanie na własny rachunek kompleksowych robót inżynieryjnych . Z biegiem czasu wyspecjalizowaliśmy się w budowach i remontach sieci ciepłowniczych w technologii preizolowanej i tradycyjnej.

Zrealizowaliśmy szereg budów na terenie miasta jak również gmin ościennych zarówno jako generalni wykonawcy jak i podwykonawcy. Bogaty park maszynowy, którym dysponujemy umożliwił nam podejmowanie rozmaitych wyzwań w postaci zrealizowanych zadań inżynieryjno-budowlanych.

W 2001 r. zaczęliśmy wykonywanie usług dla Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi S.A. (obecnie DALKIA Łódź S.A.). O tamtego czasu wykonaliśmy dużą liczbę sieci i przyłączy ciepłowniczych w technologii rur preizolowanych o średnicach od dn 42,4/110 do dn 711/900 w samej Łodzi i miejscowościach ościennych.

Realizowaliśmy podobne budowy w między innymi takich miastach jak: Bełchatów, Łęczyca, Zgierz, Pabianice, Poddębice, Konstantynów Łódzki. Współpracujemy z producentami rur preizolowanych: ZPU Kazimierz Jońca, LOGSTOR, STAR PIPE. Wykonaliśmy szereg remontów i modernizacji komór i węzłów ciepłowniczych.

Posiadamy sprzęt diagnostyczno-pomiarowy i montażowy taki jak rezystometry, reflektometry, defektoskopy, wcinki na gorąco, ekstrudery i zgrzewarki co umożliwia nam prawidłowe wykonywanie montażu rurociągów ciepłowniczych w technologii preizolowanej oraz dokonywanie napraw awarii występujących na pracujących sieciach ciepłowniczych.

Posiadamy wszelkie uprawnienia i kwalifikacje do wykonywania powyższych robót. Zatrudniamy wykwalifikowany personel pracowniczy, który dzięki częstym szkoleniom pozwala nam na zachowanie wysokich standardów wykonywanych prac.

W 2007 r. uzyskaliśmy od Krajowej Izby Gospodarczej certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play. Wychodząc na przeciw stale rozwijającemu się rynkowi budowlanemu i oczekiwaniom naszych klientów staramy się nieustannie, aby wykonywane przez nas zadania realizowane były z należytą starannością, rzetelnie w oparciu o obowiązujące normy i kanony wiedzy technicznej.

Z dniem 01.02.2011 została powołana do życia firma ‚ZIEM-BUD” Sp. z o.o. Nowa spółka przejęła część zakresu prac wykonywanych przez PPUH „ZIEM-BUD” tj. budowy sieci i przyłączy ciepłowniczych oraz wodno-kanalizacyjnych.

Liczne rekomendacje i referencje wystawione przez naszych kontrahentów potwierdzające nasze umiejętności są dla nas najważniejszą reklamą.